« Powrót do poprzedniej strony

Czym jest Amazon KDP?

Czym jest Amazon KDP?

Udostępnij na Twoich social media:

Wstęp

W tym artykule postaram się przybliżyć Ci usługę, jaką jest Amazon KDP (link). Dowiesz się w nim, co to jest i jak na tym zarabiać.

Czym jest Amazon KDP?

Krótka historia KDP

W roku 2000 powstała firma BookSurge, która w roku 2005 została kupiona przez Amazona. Jej nazwa zmieniła się w międzyczasie na CreateSpace. Do roku 2018 na CreateSpace wydano ponad milion książek 15000 autorów. W roku 2018 ogłoszono, że usługi CreateSpace przejmie marka Amazon’s Media on Demand (Media na żądanie). Później w tym roku CreateSpace stało się częścią KDP.

Amazon KDP powstało w roku 2007 i było usługą Amazona do wydawania ebooków na tej platformie. Do roku 2018 KDP zajmowało się tylko treściami cyfrowymi, jednak po połączeniu z CreateSpace do oferty weszły książki drukowane.

No fajnie, ale co to KDP?

Jak pisałem wyżej, KDP to usługa do wydawania książek. Dzięki KDP autorzy mogą wydawać książki samodzielnie (self-publishing). Wszystkie książki, które Amazon publikuje są bez kosztów dla autora, a sam autor dostaje nawet 70% przychodów za książki. Koszt druku jest w cenie książki, płaconej przez klienta. Można wydawać je w okładkach twardych lub miękkich, błyszczących lub matowych i w przeróżnych rozmiarach.

Co ciekawe, różnica w kosztach druku między błyszczącą i matową okładką nie istnieje – za oba typy zapłacisz tyle samo.

Jak zarabiać na Amazon KDP?

Musisz napisać książkę. I ją wydać. A tak naprawdę, wystarczy, że zaczniesz wydawać zeszyty i inne tzw. „low content books”. A czym jest taki low content? To np. zeszyt w kratkę, kalendarz lub notatnik. Takie „wkłady” w postaci stron low contentu można tworzyć samemu (na przykład w Corelu) lub kupić w Internecie. Kiedy posiadasz taki „wkład” to pozostaje najważniejsze: okładka. Mając wkład i okładkę musisz wymyślić opis i nazwę produktu. Potem to już tylko ustawiasz cenę. Ot cała filozofia!

Pamiętaj, żeby tzw. wkłady były legalne, bo inaczej dostaniesz bana (kompletną blokadę) na Amazonie, a co za tym idzie – nici z zarabiania.

Podsumowanie

Jak widzisz, KDP to prosta w obsłudze maszynka do pieniędzy. Wstawiasz książkę lub notes i takie „dzieło” zarabia samo.

Mam nadzieję, że w moim całkiem krótkim artykule udało mi się przybliżyć Tobie czym jest KDP i co na nim można zyskać. Jeśli artykuł Ci się podobał, możesz go udostępnić.

Udostępnij na Twoich social media:
Shopping Cart
Przewiń do góry